اجتماعی شدن نظام سلامت
نویسنده خبر : مدیر سایت    
تاریخ درج خبر : 1397/4/21
منبع : درون سازمانی

اجتماعی شدن نظام سلامت، از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت است

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین برنامه های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم توجه به اجتماعی شدن نظام سلامت است.

به گزارش وبدا، سومین همایش تجلیل از خیرین سلامت سبزوار با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، مهندس برادران معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، حجت الاسلام والمسلمین مقیسه امام جمعه سبزوار و مسئولین دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.

دکتر سید محمدهادی ایازی در این همایش با اشاره به نقش موثر مشارکت مردم در کاهش بیماریها و هزینه های درمان، اظهار داشت: متولی سلامت بودن، فقط به مدیریت نظام سلامت مربوط نمی شود بلکه باید از ظرفیت دستگاهها به نفع مردم استفاده شود و در حوزه سلامت نیاز به مشارکت مردم و دستگاههای مختلف است.

وی افزود: حوزه بهداشت و درمان در سالهای گذشته از منظر اجتماعی مورد غفلت واقع شده که با توجه به شرایط امروز و شیوع بیماری های غیرواگیر باید ساز و کاری اندیشیده شود که مشارکت مردم در حوزه سلامت افزایش یابد.

دکتر ایازی گفت: اجتماعی کردن سلامت کمک می کند مردم بیمار نشوند و یا در صورت بروز بیماری بتوانند زندگی مناسبی داشته باشند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر پنج میلیون ایرانی به بیماری دیابت مبتلا هستند و همین تعداد نیز در آستانه این بیماری هستند در حالی که نیمی از آنها از بیماری خود آگاهی ندارند، نا آگاهی و غفلت مردم از این بیماری منجر به نابینایی، معلولیت و قطع عضو می شود که برای خود آنها، خانواده و جامعه مشکلاتی ایجاد می کند.

دکتر ایازی با بیان اینکه برای اجتماعی شدن سلامت در مرحله نخست باید مردم خود به فکر سلامت خود باشند و دستگاه‌ها نیز در این حوزه همیاری داشته باشند افزود: باید به مردم آموزش داده شود چکاپ حداقلی فشار خون، تست قند خون و اقدامات کنترلی را انجام دهند تا بیماریهای غیر واگیر در جامعه کاهش یابد.

از   1   رای
10

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به پزشک کلاب می باشد