کمک به نابینایان با کمک ایمپلنت مغزی
نویسنده خبر : مدیر سایت    
تاریخ درج خبر : 1399/2/28
منبع : درون سازمانی

محققان پزشکی Baylor college در آمریکا یک ایمپلنت مغزی ساخته اند که به افراد نابینا کمک می کند تا به طور مصنوعی ببینند و توالی حروف را ثبت کنند.

در بیشتر مواردی که افراد بینایی خود را از دست می دهند، مشکل اصلی در نتیجه آسیب به چشمان یا اعصاب بینایی به وجود آمده و بخش بینایی در مغز دچار مشکل نمی باشد. این بدان معنا است که می توان چشمان را فریب داد و اطلاعات را مستقیم از دوربین به مغز رساند.
در همین راستا محققان پزشکی Baylor college در آمریکا یک ایمپلنت مغزی ساخته اند که به افراد نابینا کمک می کند تا به طور مصنوعی ببینند و توالی حروف را ثبت کنند.
این الکترودها اشکال را روی کورتکس بصری مغز افراد ردیابی می کنند.
در آزمایش ها افراد کم بینا و نابینا توانستند حروف الفبا را بدون تلاش اضافی توضیح دهند و شناسایی کنند.
به گفته محققان، شرکت‌کنندگان نابینا در پروژه توانستند بیش از ۸۶ شکل حروف را تشخیص دهند.
در این پژوهش الکترودهایی در کورتکس بینایی۴ فرد کم بینا و ۲ فرد نابینا نصب شد.
محقق ارشد این پژوهش می گوید: هنگامیکه ما از تحریک الکتریکی برای ردیابی حروف در مغز افراد استفاده کردیم، توانستیم شکل حروف مورد نظر را ببینیم و به طور صحیح حروف مختلف را شناسایی کنیم و شرکت کنندگان نقاط یا خطوط درخشانی به شکل حروف را توصیف کردند.
در خلاصه پژوهش آنان آمده است: ما استراتژی جایگزینی را بررسی کردیم که در آن با استفاده از تحریک الکترودها به طور متوالی، اشکال روی سطح کورتکس بینایی قابل رصد بودند. در هر دو گروه کم بینا و نابینا، مغز افراد به طور موفیت آمیز توالی شکل حروف را پیش بینی کرد.

http://sciencealert.com/

از   0   رای
0

  نظرات

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به پزشک کلاب می باشد